Nyheter
13. mai 2013
Moe i godt selskap
I ukas blogg kan vi se at Oddleiv deler skjebne med en rekke historiske personligheter. Bli med og hei på Oddleiv – tilbakemeldinger er oppmuntrende for bloggeren – med eller uten golftips!
les merBanestatus
21. mai 2013
Banen er åpen. Vi speøyter på litt gjødsel på greenene i dag.
Det spirer i det vi sådde på greenene og det medfører desverre at vi må gå over til vintergreen på hull 2, 12 og 17. Hvor lenge kommer helt ann på været. Men jeg kan love dere at det ikke blir lenger enn nødvendig.
Vennligst følg merkingen rundt green på hull 12.
Ved behov må vi kjøre vanning av greenene i 5 min. flere ganger i løpet av dagen. Ellers er alt det frøet vi har sådd greenene med bortkastet. Håper på forståelse for dette.

- # / #
Resultater fra Bjaavann-mesterskapet i Longest Drive 2012
14 ”long hitters” stilte til dyst i Longest Drive konkurransen som gikk under Familiedagen søndag ettermiddag, 10. juni.
Hva som skremte damene fra å stille er uvisst, men all ære til Wei Fen Hou som dro til med 148 meter og nå kan titulere seg Bjaavann-champion. Gratulerer!
Blant de 13 herrene viste det seg allerede i innledende runde at forhåndsfavorittene skilte seg ut. Vi fikk igjen bekreftet at mye kraft ikke er ensbetydende med god lengde, snarere tvert om, og dette medførte at en del baller gikk i ”hytt & pine”.
Lars Hefte satte en støkk i konkurrentene da han ”mokket” til med hele 297 meter innledningsvis. Imponerende!
Dessverre snudde vinden i finalen og motvinden preget lengdene, men igjen var Lars Hefte helt suveren med 280 meter. De fire andre finalistene hadde lengder fra 240 til 220 meter. Gratulerer, Lars!
Noe av hensikten med konkurransen er at det skal være litt uformelt med fokus på humør, gode kommentarer og selvfølgelig lange slag. Og den tar ikke hele dagen ….
Vi håper på langt flere deltakere neste år og da vil også teknisk arrangør forbedre rutinene for å gjøre arrangementet enda bedre.
Takk til alle som stilte opp og igjen gratulasjoner til vinnerne!

Lykkelig vinner av dameklassen og en fornøyd arrangør

300 meter i sikte for Lars neste år?

Rimelig fornøyde finalister?






























